BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2094
mod_vvisit_counterWczoraj3080
mod_vvisit_counterW tym tygodniu11217
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień22765
mod_vvisit_counterObecny miesiąc51160
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc90821
mod_vvisit_counterŁącznie7376619

Online (20 minut temu): 39
Twój IP: 3.239.4.127
,
Dzisiaj: Sie 17, 2022
Obchody Narodowego Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
wtorek, 24 listopada 2015 21:53

15 listopada 2015 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości. Spotkanie rozpoczął i poprowadził dyrektor Muzeum pan Stanisław Szymański. W krótkich słowach powitał zaproszonych gości: Wójta Gminy Koszyce pana Stanisława Rybaka, przewodniczącego Rady Gminy pana Tadeusza Nawrota, dyrektora Centrum Oświatowego w Koszycach pana Ryszarda Kłosa, prezesa Stowarzyszenia  Koszycki Uniwersytet Trzeciego Wieku pana Ireneusza Pokigo, księdza kanonika Adama Pawlika, księdza kanonika Wiesława Barana oraz  mieszkańców gminy Koszyce.

Następnie głos zabrał Wójt gminy Stanisław Rybak. W swoim wystąpieniu szeroko nawiązał do historii Polski, jej burzliwych dziejów, przykładów nadmiernego polegania na sojuszach zamiast budowania potęgi własnego państwa,  co prowadziło do klęsk i utraty niepodległości. Mówił o też o szeroko rozumianym patriotyźmie w czasie wojen i powstań narodowych a także w czasach pokoju. Zwrócił uwagę, że współczesny patriotyzm polega na promowaniu własnego kraju, godnym reprezentowaniu narodu, szanowaniu symboli narodowych, aktywnym uczestniczeniu w życiu społecznym, udziale w wyborach, przestrzeganiu prawa a przede wszystkim na uczciwej, rzetelnej pracy, budowaniu wzajemnej życzliwości i zaufania społecznego.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna, składająca się z dwóch części – patriotycznej oraz typowo rozrywkowej. W pierwszej części Uczennice Centrum Oświatowego w Koszycach - Wiktoria Maj, Julia Duda, Oliwia Gwóźdź, Anna Strączek,  recytowały wiersze patriotyczne a  specjalnie na tę okazję zaproszony kwartet „Dolces Pueris” z Częstochowy wykonał utwory patriotyczne , szczególnie bliskie polskim sercom m.in. „Pierwsza brygada”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Bo przecież Polska” z repertuaru chóru Pochodnia, gdzie również śpiewają. Gościnnie wystąpiła mieszkanka Gminy, Beata Niebylicka z piosenką „Taki kraj”. Następnie artyści zaśpiewali utwory w już nieco lżejszej konwencji, ale nawiązujące do patriotycznego repertuaru: m.in. „Tradycja wojskowa” i „Z fasonem”.

W przerwie między obiema częściami uroczystości odbyło się oficjalne otwarcie wystawy malarskiej Pawła Olchawy, młodego miechowskiego malarza. Artysta opowiadał o swoich o obrazach, które można obecnie oglądać na wystawie w Muzeum.

Drugą część poprowadziła zaprzyjaźniona z zespołem Beata Niebylicka, zapowiadając i opatrując komentarzem wykonywane utwory. W repertuarze znalazły się zarówno piosenki zagraniczne, jak i polskie z lat 20 i 30 ubiegłego wieku.

 

Zdjęcia

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS