BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1583
mod_vvisit_counterWczoraj2149
mod_vvisit_counterW tym tygodniu7404
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień14331
mod_vvisit_counterObecny miesiąc38276
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc63059
mod_vvisit_counterŁącznie6880209

Online (20 minut temu): 29
Twój IP: 54.224.117.125
,
Dzisiaj: Sty 19, 2022
O ornitologii, sowach i ich życiu w Muzeum Ziemi Koszyckiej PDF Drukuj Email
piątek, 04 marca 2016 19:19

3 marca Muzeum Ziemi Koszyckiej zorganizowało spotkanie z ornitologiem – animatorem przyrody Michałem Molickim. Tematem spotkania był wykład o życiu sów.

Pan Michał bardzo ciekawie mówił o życiu, zwyczajach i występowaniu sów. Swoje opowiadanie o sowach ilustrował własnoręcznie wykonanymi modelami tych ptaków. Pokazał także wypluwki sów, z których można się wiele dowiedzieć o ich pożywieniu, pokazał też wypreparowaną czaszkę i nogę tego ptaka. Mówiąc o poszczególnych gatunkach sów prezentował nagrania z ich głosem. Michał Molicki zaprosił uczestników spotkania do wzięcia udziału w organizowanych przez siebie wycieczkach ornitologicznych. Harmonogram wycieczek będzie zamieszczony w najbliższym numerze Gazety Koszyckiej.

 

Słuchaczami wykładu byli studenci Koszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na koniec prezes UTW Ireneusz Pokigo zaprosił studentów na zwiedzanie Domu Dziennego Senior - WIGOR w Książnicach Małych w dniu 10 marca. Dyrektor Muzeum Stanisław Szymański zaprosił do udziału w konkursie recytatorskim pt. „Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie, Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 w dwunastu księgach”, który odbędzie się 16 marca br.

Zdjęcia