BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1425
mod_vvisit_counterWczoraj3255
mod_vvisit_counterW tym tygodniu17806
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień19922
mod_vvisit_counterObecny miesiąc34984
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc90821
mod_vvisit_counterŁącznie7360443

Online (20 minut temu): 47
Twój IP: 3.229.117.123
,
Dzisiaj: Sie 12, 2022
Impreza kulturalna w Muzeum PDF Drukuj Email
środa, 08 czerwca 2016 09:49

5 czerwca w Muzeum Ziemi Koszyckiej odbyła się impreza kulturalna na której program złożyły się:

 

· Promocja książki wydanej przez gminę Koszyce pt. „Jestem z Wami…”, będącej zbiorem artykułów p. Grażyny Iwanickiej, które ukazały się na przestrzeni lat w Gazecie Koszyckiej.

· Otwarcie wystaw – plenerowej i planszowej pt. „Podróże z aniołami”, p. Eugeniusza Molskiego.

· Koncert pt. „Czar operetki, urok musicalu” w wykonaniu artystów Operetki Śląskiej Anny Jakiesz-Błasiak i Mikołaja Króla.

Autorka książki Grażyna Iwanicka podziękowała Stanisławowi Rybakowi - Wójtowi Gminy Koszyce za wydanie książki, dyrekcji Muzeum za promocję. Następnie mówiła o genezie powstania książki, swojej wieloletniej współpracy z Gazetą Koszycką. Pokrótce omówiła treść książki grupując zawarte w niej artykuły na: dzieje osób i rodzin żyjących w gminie Koszyce, historie obiektów na terenie gminy, artykuły wykraczające swą tematyką poza rejon Koszyc oraz artykuły o tematyce osobistej. Autorka dużo miejsca poświęciła fotografiom zawartym w książce, które w wielu przypadkach były inspiracją do napisania artykułów. Niektóre z tych fotografii prezentowane były na ekranie podczas jej wypowiedzi.

W kolejnym punkcie programu malarz – rzeźbiarz Eugeniusz Molski dokonał otwarcia wystawy malarstwa i rzeźby ogrodowej prezentowanej w Muzeum, zatytułowanej „Podróże z aniołem”. Artysta opowiadał o swojej twórczości, wystawach prezentowanych w różnych miejscach na świecie. Jego opowieści ilustrowane były prezentacją multimedialną.

Na zakończenie programu odbył się koncert wokalny zatytułowany „Czar operetki, urok musicalu” w wykonaniu artystów Operetki Śląskiej - Anny Jakiesz-Błasiak i Mikołaja Króla. Artyści w bardzo różnorodnym programie poprowadzili publiczność poprzez świat opery, operetki, musicalu prezentując słynne arie, utwory operetkowe i piosenki z musicali. W sumie wykonali 21 utworów. Wspaniałymi głosami, pięknymi strojami z epoki oraz ciekawym repertuarem oczarowali koszycką publiczność.

Zdjęcia

Wystawa

 

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS