BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj368
mod_vvisit_counterWczoraj1903
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4037
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień13602
mod_vvisit_counterObecny miesiąc2271
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc58553
mod_vvisit_counterŁącznie6279233

Online (20 minut temu): 12
Twój IP: 3.239.192.241
,
Dzisiaj: Mar 02, 2021
Koncert ukraińskich artystów PDF Drukuj Email
środa, 17 sierpnia 2016 09:18

14 sierpnia 2016 roku Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha rozbrzmiewało muzyką ukraińską. Na zaproszenie Wójta Gminy Koszyce do Polski z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Gminy Koszyce - Zaleszczyki, przyjechał ukraiński zespół WIESJENKA który wykonał koncert poświęcony ludowej i klasycznej muzyce ukraińskiej.

W niedzielnym koncercie zespołu nie zabrakło także narodowych utworów ukraińskich a prowadzący koncert Pan Roman Ilkiw nawiązał do obecnej trudnej sytuacji panującej w ich kraju – wojnie we wschodniej Ukrainie, gdzie codziennie giną młodzi żołnierze. Ukraina kiedyś radosna i rozśpiewana obecnie jest pogrążona w smutku a coraz więcej ukraińskich kompozytorów pisze utwory żałobne jeden z nich podczas koncertu wykonała Pani Natalija Kustitska a utwór nosił nazwę „Modlitwa ukraińskich matek o bezpieczny powrót synów z wojny”.

Wśród utworów wykonywanych przez utalentowane młode artystki Aniję Kusznir oraz Waleriję Kustitską (wielokrotną laureatkę konkursów skrzypcowych) nie zabrakło klasycznych utworów oraz piosenek z repertuaru Anny German. Anija Kusznir zaśpiewała piosenkę Tańcząca Eurydyka zaś Walerija Kustitska zagrała na skrzypcach utwór Czardasz.

Cała zgromadzona na Sali widownia z aplauzem przyjmowała każde kolejne wykonanie ukraińskich artystów, zaś na koniec koncertu wspólnie z wykonawcami odśpiewała piosenkę Hej Sokoły.

Na zakończenie koncertu Wójt Gminy Koszyce serdecznie podziękował wykonawcom za przyjazd życząc dalszych sukcesów oraz wyraził nadzieję na dalszą i owocną współpracę miast partnerskich w zakresie wymiany uczniów szkół muzycznych z Polski i Ukrainy.

Zdjęcia

 

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl