BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1498
mod_vvisit_counterWczoraj2149
mod_vvisit_counterW tym tygodniu7319
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień14331
mod_vvisit_counterObecny miesiąc38191
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc63059
mod_vvisit_counterŁącznie6880124

Online (20 minut temu): 23
Twój IP: 54.224.117.125
,
Dzisiaj: Sty 19, 2022
Koncert ukraińskich artystów PDF Drukuj Email
środa, 17 sierpnia 2016 09:18

14 sierpnia 2016 roku Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha rozbrzmiewało muzyką ukraińską. Na zaproszenie Wójta Gminy Koszyce do Polski z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Gminy Koszyce - Zaleszczyki, przyjechał ukraiński zespół WIESJENKA który wykonał koncert poświęcony ludowej i klasycznej muzyce ukraińskiej.

W niedzielnym koncercie zespołu nie zabrakło także narodowych utworów ukraińskich a prowadzący koncert Pan Roman Ilkiw nawiązał do obecnej trudnej sytuacji panującej w ich kraju – wojnie we wschodniej Ukrainie, gdzie codziennie giną młodzi żołnierze. Ukraina kiedyś radosna i rozśpiewana obecnie jest pogrążona w smutku a coraz więcej ukraińskich kompozytorów pisze utwory żałobne jeden z nich podczas koncertu wykonała Pani Natalija Kustitska a utwór nosił nazwę „Modlitwa ukraińskich matek o bezpieczny powrót synów z wojny”.

Wśród utworów wykonywanych przez utalentowane młode artystki Aniję Kusznir oraz Waleriję Kustitską (wielokrotną laureatkę konkursów skrzypcowych) nie zabrakło klasycznych utworów oraz piosenek z repertuaru Anny German. Anija Kusznir zaśpiewała piosenkę Tańcząca Eurydyka zaś Walerija Kustitska zagrała na skrzypcach utwór Czardasz.

Cała zgromadzona na Sali widownia z aplauzem przyjmowała każde kolejne wykonanie ukraińskich artystów, zaś na koniec koncertu wspólnie z wykonawcami odśpiewała piosenkę Hej Sokoły.

Na zakończenie koncertu Wójt Gminy Koszyce serdecznie podziękował wykonawcom za przyjazd życząc dalszych sukcesów oraz wyraził nadzieję na dalszą i owocną współpracę miast partnerskich w zakresie wymiany uczniów szkół muzycznych z Polski i Ukrainy.

Zdjęcia