BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1690
mod_vvisit_counterWczoraj2637
mod_vvisit_counterW tym tygodniu25326
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień17677
mod_vvisit_counterObecny miesiąc1690
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc100266
mod_vvisit_counterŁącznie7521964

Online (20 minut temu): 43
Twój IP: 44.192.26.60
,
Dzisiaj: Paź 01, 2022
Delegacja samorządu Gminy Koszyce w Derecske PDF Drukuj Email
środa, 24 sierpnia 2016 09:17

W dniach od 17 do 20 sierpnia na zaproszenie samorządu Miasta Derecske przebywała na Węgrzech siedmioosobowa delegacja samorządu Gminy Koszyce.

W trakcie pobytu na roboczym spotkaniu delegacji, Wójt Gminy Koszyce Stanisław Rybak oraz Burmistrz Miasta Derecske Istvan Bako dokonali podsumowania dotychczasowej współpracy pomiędzy miastami partnerskimi oraz zadeklarowali kontynuację wymiany młodzieży szkolnej w tym młodzieży szkół muzycznych a także kół myśliwskich w 2017 roku. Ponadto, wstępnie zadeklarowano udział w zaproponowanym przez Wójta Gminy Koszyce wspólnym projekcie unijnym którego fundatorem jest Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Celem funduszu jest finansowe wspieranie projektów rozwijających współpracę krajów Grupy Wyszehradzkiej, tj. Polski, Czech, Węgier i Słowacji. W projekcie muszą uczestniczyć co najmniej 3 podmioty z trzech krajów Grupy, a dofinansowanie przeznaczone jest między innymi na współpracę kulturalną w tym np. festiwale, publikacje), edukację ( np. seminaria, szkoły letnie), wymiana młodzieży ( sport, imprezy edukacyjne i kulturalne dla dzieci i młodzieży). Trzecim krajem byłaby Słowacja i miasto partnerskie Derecske Dryskowce. Po rozmowach z samorządem na Słowacji podjęte zostaną dalsze kroki.

Delegacja samorządu Koszyc miała okazję zwiedzić winnice w regionie Tokaj, 3 hektarową rodzinną winnicę i 150 hektarową winnicę „Świński Kamień” oraz pokaz produkcji wina a także zobaczyć słynne węgierskie kąpieliska z wodami termalnymi w Hajduszoboszló.

Ponadto 19 sierpnia delegacja wzięła udział w „Święcie Chleba” które można porównać do naszych dożynek. Najpierw uliczkami miasta przemierzał barwny korowód by zatrzymać się w centralnym punkcie miasta. Tam odbyły się obchody: przemówienia i występy a bochny wypieczonego chleba poświęcone przez duchownych dwóch kościołów reformatorskiego i katolickiego krojone w małe kawałki, przekazane zostały do konsumpcji wszystkim zebranym na rynku mieszkańcom miasteczka i gościom.

Następnego dnia delegacja uczestniczyła w Karnawale Kwiatów w Debreczynie z okazji Narodowego Święta Węgier. 20 sierpnia jest na Węgrzech świętem narodowym poświęconym pierwszemu węgierskiemu królowi, Stefanowi, który poprowadził naród węgierski do chrześcijaństwa i został kanonizowany przez papieża.

 

Zdjęcia

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Imieniny

Dzisiaj jest: 1 Październik 2022        Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS