BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2244
mod_vvisit_counterWczoraj3080
mod_vvisit_counterW tym tygodniu11367
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień22765
mod_vvisit_counterObecny miesiąc51310
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc90821
mod_vvisit_counterŁącznie7376769

Online (20 minut temu): 36
Twój IP: 3.239.4.127
,
Dzisiaj: Sie 17, 2022
Koncert muzyki żydowskiej w Muzeum Ziemi Koszyckiej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 listopada 2016 12:45

27 listopada w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha odbył się długo oczekiwany koncert muzyki żydowskiej.

Dyrektor Muzeum – Stanisław Szymański powitał publiczność oraz przybyłych artystów. W swoim wystąpieniu przedstawił historię Żydów koszyckich, zaprezentował nieliczne po nich pamiątki, m.in. świecznik chanukowy, oraz przedstawił wydarzenia, które przyczyniły się do ustanowienia żydowskiego święta Chanuka.

Następnie wystąpiła Urszula Makosz - pieśniarka zajmująca się od lat muzyką żydowską, koncertująca w kraju i za granicą, współpracująca z wieloma muzykami, stypendystka Klez Kanady. Wykonała koncert zatytułowany „Ownt lid - wieczorna pieśń". Były to pieśni żydowskie o zróżnicowanej tematyce i nastroju, w trzech żydowskich językach: tradycyjne i autorskie pieśni w języku jidysz, modlitwy i psalmy w języku hebrajskim oraz utwory charakterystyczne dla kultury muzycznej Żydów zamieszkujących Półwysep Iberyjski, w języku ladino.

Artystce towarzyszyli znani muzycy - Paweł Pierzchała - pianista Piwnicy pod Baranami - kompozytor, Michał Półtorak – skrzypek i mandolinista kabaretu Piwnica pod Baranami, który przez wiele lat współpracował również z Markiem Grechutą, Grzegorzem Turnauem, Jackiem Wójcickim i Zbigniewem Preisnerem, oraz Maciej Półtorak grający na instrumentach perkusyjnych.

Przepiękne, liryczne i nastrojowe pieśni wspaniale wykonane przez Urszulę Makosz, niezwykle barwna i ciekawa muzyka, egzotyczne brzmienie instrumentów perkusyjnych pochodzących z bliskiego wschodu, stworzyły niezwykły klimat i sprawiły, że koncert stał się ucztą duchową i niezapomnianym wydarzeniem artystycznym.

Zdjęcia

 

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS