BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1701
mod_vvisit_counterWczoraj2637
mod_vvisit_counterW tym tygodniu25337
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień17677
mod_vvisit_counterObecny miesiąc1701
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc100266
mod_vvisit_counterŁącznie7521975

Online (20 minut temu): 43
Twój IP: 44.192.26.60
,
Dzisiaj: Oct 01, 2022
Nowy sprzęt komputerowy w bibliotece PDF Print E-mail
Friday, 19 March 2010 10:15

Z dużą niecierpliwością oczekiwaliśmy na sprzęt dla bibliotek biorących udział w Programie Rozwoju Bibliotek. Wiedzieliśmy z informacji, że Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego podpisała umowę z firmą Talex, która dostarczy sprzęt informatyczny do bibliotek publicznych uczestniczących w pierwszej rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Zastanawiałam się, jak firma jest do tego przygotowana organizacyjnie i logistycznie, a tu miła niespodzianka. Dostawa sprzętu do naszej biblioteki miała miejsce 2 marca 2010 r. Wszystko odbyło się sprawnie, prace instalacyjne nie zakłócały w uciążliwy sposób pracy biblioteki. Widać było, że firma Talex ma doświadczenia w realizacji podobnych projektów na tak dużą skalę. Sprzęt został dostarczony, zainstalowany i uruchomiony. Ważną dla mnie informacją było to, że firma Talex przez rok będzie świadczyć usługi wsparcia technicznego i opieki nad wdrożonymi rozwiązaniami, zapewni serwis urządzeń. Dzięki temu sprzętowi, możemy za pośrednictwem biblioteki,  popularyzować zastosowanie nowoczesnych technologii. Wszystkie urządzenia zostały podłączone i przeznaczone dla użytkowników biblioteki. W ramach umowy otrzymaliśmy komputer i monitor wraz z oprogramowaniem (przekazanym bezpłatnie przez Microsoft Corporation), systemem antywirusowym i szeregiem programów użytkowych, urządzenie wielofunkcyjne, drukarkę z opcją druku w formacie A3, osprzęt sieciowy do stworzenia hot-spotu, czyli punktu publicznego dostępu do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej(wi-fi). Dzięki temu każdy kto przyjdzie do biblioteki z własnym laptopem, będzie mógł również skorzystać z Internetu. Miłą niespodzianką ze strony organizatorów, jest to, że otrzymaliśmy dodatkowo aparat cyfrowy BENQ E1220.

Dzięki tym narzędziom informatycznym oraz szkoleniom i innym formom wsparcia, biblioteki gminne będą mogły rozwijać swoją działalność i być miejscem wymiany wiedzy w małych miejscowościach. Mamy nadzieję, że użytkownicy biblioteki odczują dużą poprawę jakości usług bibliotecznych.

  

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Imieniny

Dzisiaj jest: 1 Październik 2022        Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS