BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2739
mod_vvisit_counterWczoraj4493
mod_vvisit_counterW tym tygodniu26715
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień29395
mod_vvisit_counterObecny miesiąc91431
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc81292
mod_vvisit_counterŁącznie3695975

Online (20 minut temu): 62
Twój IP: 34.203.28.212
,
Dzisiaj: Lut 23, 2019
Posiedzenie Rady Muzeum Ziemi Koszyckiej PDF Drukuj Email
piątek, 02 lutego 2018 11:25

W dniu 31 stycznia 2018r. w sali konferencyjno-wystawienniczej Muzeum Ziemi Koszyckiej odbyło się posiedzenie Rady Muzeum, którego tematem było między innymi wysłuchanie sprawozdania z działalności Muzeum w 2017 roku, przedstawienie planu działania na rok 2018 i zaopiniowanie tego planu przez Radę.

 

W posiedzeniu – obok członków Rady - uczestniczył Wójt Gminy Koszyce Pan Stanisław Rybak i Dyrektor Muzeum Pan Stanisław Szymański. Obszerne sprawozdanie z działalności za rok 2017 przedstawione przez Dyrektora placówki pokazało, jak wielką popularnością wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Koszyce ale i z terenu kilku ościennych powiatów cieszą się cykliczne konkursy i przeglądy takie jak: konkurs kolęd i pastorałek, konkursy recytatorskie, konkursy pieśni i piosenek okolicznościowych, konkursy plastyczne, muzyczne itp. Członkowie Rady wyrazili zadowolenie z tak znacznej ilości uczestników poszczególnych konkursów i uznanie za b. wysoki poziom wykonawczy obserwowany podczas koncertów laureatów.

Następnie dyrektor zaprezentował plan zamierzeń na 2018 rok, w którym – we wszystkich dziedzinach działalności – motywem przewodnim jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Rada zasugerowała, by Dyrektor rozważył możliwość włączenia do planu działania akcenty związane z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2018 rokiem Ireny Sendlerowej – legendarnej opiekunki, która uratowała ponad 2 tys dzieci żydowskich z getta warszawskiego i jednego z najwybitniejszych polskich poetów – Zbigniewa Herberta.

W dyskusji zabrał głos Pan Stanisław Rybak, który przedstawił szeroką gamę zamierzeń Gminy dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski. Jednymi z najważniejszych będą:

- ufundowanie pomnika założycielki miasta Koszyce Elżbiety Łokietkówny,

- podjęcie działań organizacyjnych związanych z przywróceniem praw miejskich dla Koszyc, a odebranych w 1869r. przez cara Aleksandra karnie za udział w powstaniu styczniowym,

- zaproszenie ze specjalnymi wykładami takich osobistości jak ks. prof. dr hab. biskup Tadeusz Pieronek – były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski,

prof. dr hab. Andrzej Zoll – wybitny prawnik karnista i konstytucjonalista, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, przez 6 lat pełnił funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich, autor licznych książek i podręczników prawniczych,

prof Czesław Dźwigaj – wykładowca rzeźby na krakowskiej ASP.

Ponadto w zamiarach jest jeszcze zaproszenie z wykładami wybitnego pisarza historycznego i wybitnego sportowca, ale z uwagi na nie do końca „dopięte” umowy nie można na razie podawać nazwisk.

Po wystąpieniu Pana Wójta Rada Muzeum jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała plan pracy Muzeum na rok 2018 po wcześniejszym oświadczeniu Dyrektora, że włączy do planu uczczenie dwojga wybitnych Polaków, a mianowicie Ireny Sendlerowej i Zbigniewa Herberta.

 

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Klienta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl