,
Dzisiaj: Apr 13, 2021
Turniej tenisa o X puchar Stowarzyszenia Przemyków 2013 PDF Print E-mail
Thursday, 15 March 2018 14:40

W ostatnią sobotę roku 2017 w Centrum Oświatowym w Koszycach rozgrywany był turniej tenisa stołowego o X puchar Stowarzyszenia Przemyków 2013. W rozgrywkach uczestniczyło blisko 50 zawodników. Turniej był podzielony na 3 kategorie sportowe. Było to także takie nieoficjalne zakończenie roku 2017 z tenisem stołowym. Warto odnotować iż między czasie organizujemy rozgrywki ligi tenisa stołowego, gdzie poziom jest może nieco niższy ale w zdecydowanej większości uczestniczą w tych rozgrywkach mieszkańcy Gminy Koszyce „W tym roku poziom sportowy był najwyższy z wszystkich turniejów tenisa stołowego które do tej pory organizowaliśmy. Jest to zasługa udziału olimpijki oraz zawodników w przeszłości grających nawet w 2lidze tenisa stołowego”-podsumował Mariusz Oracz, organizator i wiceprezes Stowarzyszenia Przemyków 2013. W najmłodszej kategorii dla dzieci do lat 13 zwyciężył Bartłomiej Gajówka, który w finale pokonał Jakuba Duszę. Trzecie miejsce zajął Mateusz Wilk a tuż za podium zawody skończył Daniel Sagan. Drugą kategorią w jakiej były rozgrywane mecze była kategoria 14-35. Zwycięzcą tej kategorii został Radosław Radziszewski przed Janem Sałatą. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Staniszewski a czwarte Mateusz Rojek. W ostatniej kategorii uczestniczyli zawodnicy powyżej 35 lat. W tej kategorii zwyciężyła Dorota Nowacka. Co ciekawe p. Dorota Nowacka to mistrzyni europy, wicemistrzyni świata oraz uczestniczka paraolimpiady w swojej kategorii sportowej. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Stanisław Ząbek który także ma na koncie miejsca na podium ogólnopolskich turniejów. Najniższe miejsce na podium zajął prawdziwy weteran tenisowy, p. Tomasz Sasiński który w styczniu skończy 77lat. Tuż za podium skończył turniej przedstawiciel gminy Koszyce. Krzysztof Głuszek. W kategorii dla najlepszej zawodniczki zwyciężyła Natalia Rasała pokonując w finale Wiktorię Gajówkę.

W 5 edycji ligi tenisa stołowego wprowadzamy nową kategorię. Gra podwójna, ale w wykonaniu rodzinnym. Czyli w jednej parze jako zawodnicy mogą występować rodzice/dziadkowie z dziećmi(do 16lat dzieci), ewentualnie rodzeństwo w wieku do 16 lat.