BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj942
mod_vvisit_counterWczoraj2173
mod_vvisit_counterW tym tygodniu12318
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień21117
mod_vvisit_counterObecny miesiąc50548
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc70920
mod_vvisit_counterŁącznie6200522

Online (20 minut temu): 38
Twój IP: 18.234.247.75
,
Dzisiaj: Sty 22, 2021
Podsumowanie XIX Sesji Rady Gminy Koszyce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 maja 2018 11:25

W dniu 11 maja odbyła się XIX Sesja Rady Gminy Koszyce. Jej głównym tematem było podsumowanie wykonania budżetu za miniony rok i udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy. Rada Gminy oceniła realizację planów budżetowych w zakresie dochodów i wydatków w roku 2017.

Pierwsze głosowanie dotyczyło zatwierdzenia sprawozdania finansowego, które zostało jednogłośnie przyjęte przez Radę. Przed głosowaniem nad absolutorium dla wójta Przewodniczący Komisji Rewizyjnej odczytał wniosek w sprawie udzielenia absolutorium wójtowi z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok, a Przewodniczący Rady Gminy poinformował o pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie w sprawie opinii wniosku Komisji Rewizyjnej. Za udzieleniem absolutorium dla Wójta Gminy Koszyce Rada Gminy głosowała jednogłośnie – 14 obecnych na sesji radnych.

Przed przyjęciem uchwał zebrani wysłuchali informacji radnego sejmiku województwa małopolskiego Wojciecha Skuchy, który mówił o działaniach związanych z obwodnicą Koszyc oraz ze zmianami prowadzonymi w szpitalu w Proszowicach. Sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym złożył Wójt Gminy, który poinformował o zrealizowanych i planowanych zadaniach w gminie. Gmina przeprowadziła przetarg na budowę sali widowiskowej w Koszycach. Wpłynęła jedna oferta na kwotę ok. 4 mln. zł. Do końca lipca w Biskupicach powstanie świetlica wiejska, w trakcie realizowane jest zadanie dotyczące wymiany pieców. Wójt poinformował również o zgłoszonych wnioskach na remont kolejnych dróg. Gmina czeka na decyzję w sprawie nadania praw miejskich dla miejscowości Koszyc. Jedna osoba złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na uchwałę Rady Gminy w sprawie przeprowadzenia z mieszkańcami konsultacji dotyczących wniosku o nadanie statusu miasta miejscowości Koszyce. Skarga ta została odrzucona przez sąd administracyjny.

Radni na XIX sesji jednogłośnie przyjęli dziewięć uchwał w sprawach:

1. zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Koszyce za rok 2017

2. absolutorium dla Wójta Gminy Koszyce z tytułu wykonania budżetu Gminy Koszyce za 2017 rok

3. zmiany budżetu gminy na 2018 rok

4. ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Koszyce

5. ustalenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w miejscach sprzedaży

6. ustalenia na terenie gminy Koszyce odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych

7. podziału gminy Koszyce na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu

8. podziału gminy Koszyce na obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych

9.zmiany wieloletniej prognozy finansowej gminy Koszyce

 

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl