BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj337
mod_vvisit_counterWczoraj2045
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4244
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień14437
mod_vvisit_counterObecny miesiąc24646
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc28790
mod_vvisit_counterŁącznie6330398

Online (20 minut temu): 28
Twój IP: 3.236.228.250
,
Dzisiaj: Apr 13, 2021
Aktywność społeczeństwa w Gminie Koszyce PDF Print E-mail
Friday, 08 March 2019 08:04

28 lutego w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. S. Boducha odbyło się w spotkanie związane z podsumowaniem działalności trzeciego sektora oraz aktywności społecznej.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia dwóch prezentacji multimedialnych. Pierwsza z nich dotyczyła realizacji zadań z funduszu sołeckiego i budżetu obywatelskiego na przestrzeni kilku lat oraz jakie zaplanowane są działania w bieżącym roku. Natomiast w drugiej prezentacji zostały przekazane informacje o działalności stowarzyszeń w ubiegłym roku, o pozyskanych przez sektor pozarządowy środkach zewnętrznych, jak i również już o rozpoczętych zadaniach. W spotkaniu brał udział pan Jarosław Kuba, który jest prezesem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „ Krzemienny Krąg”. Z jego inicjatywy, po odnalezieniu w Bałtowie śladów dinozaurów  powstał  Park Jurajski w Bałtowie, będący pierwszym tego typu atrakcją turystyczną w Polsce.  Dzięki zaangażowaniu i aktywności w działaniu przyczynił się do rozwoju sektora podmiotów ekonomii społecznej, które zarządzają m.in.  stadniną koni i zwierzyńcem Bałtowskim. Do największych sukcesów należy zaliczyć uruchomienie spływu tratwami po rzece Kamienna, które jest jedynym przedsięwzięciem tego typu na Niżu Polskim. Koordynował pracami wytyczenia szlaku „Żółwia i Dinozaura” oraz międzynarodowego szlaku greenways „Bursztynowy Szlak” na odcinku Kraków – Warszawa. Pan Jarosław Kuba w swoim wykładzie mówił o istocie sektora pozarządowego, czynniku ludzkim, który ma wpływ na samą działalność w organizacji oraz po krótce przedstawił rozwój sektora pozarządowego w Bałtowie, opierający się przede wszystkim na prowadzeniu działalności gospodarczej tych podmiotów.

Na koniec spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Koszyce zachęcał organizacje pozarządowe do podjęcia próby zorganizowania działań na rzecz mieszkańców poprzez np. realizację programów związanych edukacją czy też ekologią. Na spotkaniu została przekazana też informacja o terminie corocznej akcji sprzątania Gminy Koszyce oraz skierowane zostało pytanie o organizację dożynek bieżącym roku.

Spotkanie umiliła Pani Magdalena Sowa z przepięknym repertuarem i krótką historią nawiązującą do rocznicy odzyskania niepodległości oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Łapszów, które w ramach promocji swojego stowarzyszenia przygotowało obsługę cateringową.

Zdjęcia

Występ Magdaleny Sowy

 

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl