BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1469
mod_vvisit_counterWczoraj1452
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1469
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień11626
mod_vvisit_counterObecny miesiąc11329
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc58553
mod_vvisit_counterŁącznie6288291

Online (20 minut temu): 15
Twój IP: 3.220.231.235
,
Dzisiaj: Mar 07, 2021
Informacja dla Mieszkańców gminy - odpady komunalne, nieczystości ciekłe PDF Print E-mail

Dotyczy: nieczystości ciekłych

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 cyt. Ustawy mówi, że właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości poprzez przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub w przypadku, gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych. Należy jednak pamiętać, że podłącz do istniejącej sieci kanalizacyjnej wykonywana jest w pierwszej kolejności.

W związku z powyższym Urząd Miasta i Gminy przypomina o obowiązku podłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy Koszyce. Aby podłączyć się do sieci kanalizacyjnej należy złożyć wniosek w UMiG Koszyce.

Gminy prowadzą ewidencję:

1. zbiorników bezodpływowych

2. przydomowych oczyszczalni

Celem wykonania aktualizacji ewidencji prosi się mieszkańców, których nieruchomość podłączona jest już do zbiornika bezodpływowego lub przydomowej oczyszczalni ścieków o wypełnienie formularza i złożenie go w Urzędzie Miasta i Gminy w Koszycach I piętro, pok.nr. 18. Formularz zgłoszenia można pobrać w UMiG Koszyce, pok. nr 18 lub ze strony internetowej http://www.koszyce.gmina.pl

 

Dotyczy: Odpadów komunalnych

Art.6m ust.2 Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządków w gminach mówi, że w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych powstających na danej nieruchomości właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

W związku z powyższym przypomina się o obowiązku zgłaszania zmian mających wpływ na ustalenie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi m.in. : zwiększenie liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość( np. urodzenie dziecka, wprowadzenie się nowego członka rodziny, wynajem nieruchomości) lub zmniejszenie liczny osób (np. śmierć mieszkańca, opuszczenie nieruchomości)

Zmianę mającą wpływ na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami zgłaszamy w terminie 14 dni od daty zaistnienia zmiany.

Pamiętajmy:

Odpady komunalne – rozumie się przez to odpady powstające w gospodarstwach domowych, z wyłączeniem pojazdów wycofanych z eksploatacji, a także odpady niezawierające odpadów niebezpiecznych pochodzące od innych wytwórców odpadów, które ze względu na swój charakter lub skład są podobne do odpadów powstających w gospodarstwach domowych; zmieszane odpady komunalne pozostają zmieszanymi odpadami komunalnymi, nawet jeżeli zostały poddane czynności przetwarzania odpadów, która nie zmieniła w sposób znaczący ich właściwości.

Do odpadów komunalnych nie zaliczamy odpadów wytworzonych w gospodarstwie rolnym (np. opon od ciągników, elementów maszyn rolniczych) oraz elementów samochodów wycofanych z użytku oraz zużyte części aut, które to powinny trafić m.in. do stacji demontażu pojazdów.

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl