BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj771
mod_vvisit_counterWczoraj1786
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13144
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień20709
mod_vvisit_counterObecny miesiąc64317
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc71750
mod_vvisit_counterŁącznie5982968

Online (20 minut temu): 31
Twój IP: 35.172.236.135
,
Dzisiaj: Oct 23, 2020
Co słychać w funduszu sołeckim w Gminie Koszyce w roku 2020? PDF Print E-mail
Friday, 17 July 2020 06:50

W Gminie Koszyce w 2020 roku na fundusze sołeckie poszczególnych sołectw przeznaczono kwotę ponad 363 268,00 zł. Wysokość tych funduszy uzależniona jest m.in. od ilości mieszkańców w danym sołectwie oraz dochodów bieżących gminy. Mieszkańcy na zebraniach wiejskich w roku 2019 zdecydowali na jakie cele fundusz sołecki zostanie wykorzystany, przy czym cel ten musi być zgodny z zadaniami własnymi gminy, strategią rozwoju gminy oraz musi służyć poprawie warunków życia mieszkańców. Ze względu na sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19 oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego realizacja niektórych zadań zgłoszonych przez mieszkańców na zebraniu wiejskim związanych m.in. z organizacją wydarzeń służących spotkaniom kulturalnym czy integracyjnym nie będzie mogła się odbyć. W związku z powyższym kilka sołectw skorzystało z art. 7 ust 1 ustawy o funduszu sołeckim z dnia 21 lutego 2014 roku i zmieniło wniosek o zmianę przedsięwzięć lub ich zakresu przewidzianych do realizacji w ramach funduszu na rok 2020.

Na 30 czerwca br. sołectwa wydatkowały kwotę  96 474,89 zł, oraz  zostały podpisane umowy na wykonanie zadań na kwotę 42 184,89 zł. Pozostałe środki, które zostały zaplanowane na realizację zadań zostaną wydatkowane w drugim półroczu 2020 r. Część sołectw zakończyło już realizację większości zgłoszonych zadań jak sołectwo Filipowice, Jankowice, Przemyków, Sokołowice czy Piotrowice. Zdecydowana część pozostałych sołectw jest w trakcie realizacji zadań.

Realizacja zadań z funduszu sołeckiego pokazała, że  jest on doskonałą formą aktywizacji społecznej mieszkańców. W okresie niespełna ośmiu lat funkcjonowania w naszej gminie funduszu sołeckiego zrealizowano bardzo dużo cennych przedsięwzięć poprawiających warunki życia mieszkańców. W tym czasie wyremontowano i doposażono wiele świetlic, remiz OSP, utworzono miejsca rekreacji i sportu, wyposażono place zabaw oraz siłownie zewnętrzne obok budynków wiejskich, poprawiono infrastrukturę komunalną- drogi, odtworzono rowy melioracyjne.

 

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl