BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj822
mod_vvisit_counterWczoraj1786
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13195
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień20709
mod_vvisit_counterObecny miesiąc64368
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc71750
mod_vvisit_counterŁącznie5983019

Online (20 minut temu): 22
Twój IP: 35.172.236.135
,
Dzisiaj: Oct 23, 2020
IX edycja funduszu sołeckiego w Gminie Koszyce PDF Print E-mail
Friday, 17 July 2020 07:14

Zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy z 21.02.2014 r. o funduszu sołeckim (Dz.U. z 2014 r., poz. 301 z późn. zm.) oraz w związku z Uchwałą Nr XIX/193/2014 Rady Gminy Koszyce z dnia 31 marca 2014 r. w sprawie wyodrębnienia w budżecie Gminy Koszyce środków stanowiących fundusz sołecki Burmistrz Miasta i Gminy Koszyce przekazał sołtysom informacje o wysokości przypadających danemu sołectwu środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego na rok 2021.

Urząd Miasta i Gminy Koszyce informuje, że do 30 września 2020 roku sołectwa za pośrednictwem sołtysa powinny złożyć do Burmistrza Miasta i Gminy Koszyce wniosek o zabezpieczenia w budżecie środków finansowych na realizację przedsięwzięć wskazanych do realizacji w ramach funduszu sołeckiego w roku 2021. Przypominamy, że zadania zgłoszone do realizacji muszą służyć poprawie warunków życia mieszkańców, być zgodne ze strategią gminy oraz mieścić się w katalogu zadań własnych gminy z art. 7 ustawy o samorządzie gminnym.

 

Zadania zgłaszane do realizacji w ramach funduszu sołeckiego powinny wynikać ze strategii gminy (Uchwała Nr IX/102/2020 Rady Miejskiej w Koszycach z dnia 25 czerwca 2020r w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Gminy Koszyce na lata 2021-2026 z perspektywą do roku 2030 , w której ujęto cele i misję dotyczące rozwoju gminy). Część środków finansowych sołectwa powinny przeznaczyć na bieżące utrzymanie świetlic wiejskich i remiz oraz ich otoczenia.

Zgodnie ze statutem poszczególnych sołectw z terenu Gminy Koszyce zebranie wiejskie jest ważne, gdy zostali o nim zawiadomieni wszyscy mieszkańcy w sposób zwyczajowo przyjęty i uczestniczy w nim przynajmniej 1/5 uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa. W przypadku nie spełnienia wymogu dot. liczby uczestników zebrania wiejskiego, zebranie odbywa się w drugim terminie (co powinno mieć odzwierciedlenie w protokole zebrania wiejskiego). Wniosek zawierający zadania zgłoszone do realizacji w ramach funduszu sołeckiego uchwala zebranie wiejskie z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej lub co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa (w protokole zebrania wiejskiego powinien być zapis z czyjej inicjatywy został uchwalony wniosek).

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną wszystkie zebrania wiejskie powinny odbywać się zgodnie z aktualnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Sołtys jako osoba uprawniona do organizowania zebrań wiejskich powinna poinformować mieszkańców o konieczności ubrania maseczek i rękawiczek na czas uczestniczenia w zebraniu wiejskim oraz o konieczności zachowania w miarę możliwości odległości między osobami biorącymi udział w zebraniu wiejskim.

Ustawa o funduszu sołeckim umożliwia realizację przedsięwzięć wspólnie z innymi sołectwami, z tym że każde z sołectw zamierzających wspólnie realizować zadanie odrębnie uchwala wniosek a nazwa zadania jest taka sama.

Już po raz kolejny zachęcamy do opracowania strategii rozwoju wsi na okres najbliższych kilku lat. Właściwie opracowana strategia rozwoju wsi a tym samym jej odnowy ułatwi podjęcie decyzji o przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego na rok 2021 oraz kontynuacji zadań w kolejnych latach.

Fundusz sołecki i działalność organizacji pozarządowych stały się bardzo popularnym narzędziem angażowania obywateli w życie publiczne. A to dlatego, że mieszkańcy mogą decydować o konkretnych wydatkach poniesionych z budżetu gminy oraz współdecydować o ważnych sprawach lokalnych. Zachęcamy, aby przeanalizować złożone wnioski w ramach funduszu sołeckiego i kierując się racjonalnym, oszczędnym, efektywnym działaniem w realizację zgłoszonych zadań zaangażować organizację pozarządowe działające na terenie sołectwa dzięki czemu sołectwo będzie miało większą pulę środków finansowych do dyspozycji a tym samym zwiększy się zakres realizacji zadania.

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl