BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2055
mod_vvisit_counterWczoraj3080
mod_vvisit_counterW tym tygodniu11178
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień22765
mod_vvisit_counterObecny miesiąc51121
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc90821
mod_vvisit_counterŁącznie7376580

Online (20 minut temu): 52
Twój IP: 3.239.4.127
,
Dzisiaj: Sie 17, 2022
Noworoczny Koncert w Koszycach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 stycznia 2011 18:21

9 stycznia w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach odbył się Koncert Noworoczny dla mieszkańców i gości gminy Koszyce. Organizatorem była gmina Koszyce.  Wójt Gminy – Stanisław Rybak złożył mieszkańcom życzenia noworoczne. Powiedział krótko o zamierzeniach inwestycyjnych i społecznych na 2011rok i lata najbliższe.

Poinformował też, że formuła „koncertów noworocznych” zastąpi dotychczasową imprezę sylwestrową na koszyckim rynku. Wyraził nadzieję, że koncerty noworoczne staną się tradycją i na stałe wejdą do kalendarza wydarzeń kulturalnych w gminie Koszyce. Zachęcił mieszkańców do liczniejszego udziału w imprezach artystycznych organizowanych przez Muzeum Ziemi Koszyckiej.

Następnie przywitał i przedstawił zespół „Dzień Dobry” z Bielska Białej - gwiazdę tego wieczoru.

Zespół "Dzień Dobry" istnieje od lutego 2004 roku. We wrześniu 2008 roku zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości „Korowód” im. Marka Grechuty. Konsekwencją tego wydarzenia jest program pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, który zawiera utwory Marka Grechuty w nowych aranżacjach i autorskie piosenki Zespołu. Dzięki Fundacji "PIOSENKARNIA" występują u boku takich gwiazd polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Jacek Wójcicki, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Tadeusz Woźniak czy słynna "Anawa". Gale Koncertowe z udziałem tych artystów i zespołu "Dzień Dobry" zatytułowane: "Magia Obłoków" odbyły się w Operze Krakowskiej i Sali Kongresowej w Warszawie.

Zespół tworzą znakomici muzycy: Piotr Mirecki - śpiew, gitara, cajon, Małgorzata Stachura - bas akustyczny, śpiew, Jan Stachura - gitara, Krzysztof Maciejowski - skrzypce, śpiew, Stanisław Joneczko – akordeon.

Rozpoczął się trwający ponad godzinę koncert zespołu.  W pierwszej części koncertu artyści zaprezentowali utwory z repertuaru Marka Grechuty, drugą część wypełniły autorskie piosenki zespołu a w trzeciej części znalazły się kolędy i pastorałki zarówno te znane, jak i autorstwa zespołu w akustycznych aranżacjach. Co chwilę widzowie zaskakiwani byli po mistrzowsku wplecionymi w utwory elementami etnicznymi.

Przepiękne akustyczne brzmienie zespołu, żywiołowość wykonania, wspaniały kontakt z publicznością a także wirtuozowska gra na instrumentach sprawiły, że dla publiczności zgromadzonej na koncercie była to prawdziwa uczta muzyczna i niezapomniane wydarzenie artystyczne.

Zdjęcia

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS