BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj201
mod_vvisit_counterWczoraj1990
mod_vvisit_counterW tym tygodniu8226
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień15696
mod_vvisit_counterObecny miesiąc51411
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc68435
mod_vvisit_counterŁącznie6269820

Online (20 minut temu): 26
Twój IP: 3.238.7.202
,
Dzisiaj: Feb 25, 2021
Zaświadczenia – program „CZYSTE POWIETRZE” PDF Print E-mail
Friday, 13 November 2020 19:26

Znowelizowana ustawa Prawo ochrony środowiska, która weszła w życie 1 października 2020r. nakłada na gminy obowiązek wydawania zaświadczeń o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej, która zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach części drugiej programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, dla beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania.

Złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach części drugiej programu będzie uwarunkowane posiadaniem takiego zaświadczenia z gminy zgodnie z ze swoim adresem zamieszkania. W żądaniu zaświadczenia wnioskodawca wskazuje swoje dane oraz dane członków swojego gospodarstwa domowego, zaznacza też rodzaj gospodarstwa tj. czy jest ono wieloosobowe czy jednoosobowe.

Gospodarstwo domowe tworzą: 1. osoba fizyczna samotnie zamieszkująca i gospodarująca (gospodarstwo domowe jednoosobowe), albo 2. osoba fizyczna oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe). Wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu ustalana jest na podstawie dochodów osiągniętych w: 1. przedostatnim roku kalendarzowym poprzedzającym rok, w którym złożono żądanie wydania zaświadczenia – w przypadku żądania złożonego w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 lipca danego roku; 2. ostatnim roku kalendarzowym poprzedzającym rok, w którym złożono żądanie wydania zaświadczenia – w przypadku żądania złożonego w okresie od dnia 1 sierpnia do dnia 31 grudnia danego roku.

Metodyka wyliczania dochodu na potrzeby wystawienia zaświadczenia jest zgodna z ustawą o świadczeniach rodzinnych.

W gminie Koszyce zaświadczenia wydaje: Miejski i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszycach.

Wniosek/żądanie wydania zaświadczenia można złożyć w MiGOPS: - osobiście lub wysłać pocztą na adres: ul. E. Łokietkówny 14, 32-130 Koszyce - mailowo na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub przez skrzynkę ePUAP – taki wniosek musi być podpisany elektronicznym podpisem.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numerem tel. MiGOPS: 41 3514 048 wew.117 lub 41 35 14 115 wew. 114

Wzór wniosku został ustalony w rozporządzeniu ministra klimatu, które publikujemy w załączniku (prosimy o składanie kompletnych dokumentów tj. wniosku – załącznik nr 1 wraz z klauzulą informacyjną – załącznik nr 2).

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl