BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1183
mod_vvisit_counterWczoraj2031
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3214
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień16026
mod_vvisit_counterObecny miesiąc50040
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc65845
mod_vvisit_counterŁącznie7147748

Online (20 minut temu): 64
Twój IP: 44.192.25.113
,
Dzisiaj: May 23, 2022
Spotkanie w sprawie gazyfikacji PDF Print E-mail
Monday, 15 November 2021 07:59

W dniu 8 listopada br. w Sali Koncertowej w Koszycach odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie gazyfikacji części miejscowości Koszyce, Włostowice i Sokołowice. Zastępca Burmistrza Pani Olga Kabat przywitała zgromadzonych mieszkańców oraz przedstawiła przedstawiciela Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie Pana Adama Miąskowskiego Kierownika Sekcji Przyłączania, który przedstawił założenia koncepcji gazyfikacji Koszyc oraz ogólną charakterystykę Polskiej Spółki Gazownictwa.

Na terenie Koszyc zgodnie z koncepcją opracowaną przez PSG sp.z o.o. planuje się budowę stacji LNG. Technologia LNG polega na jest przemianie fazowej gazu ziemnego, dostarczonego w stanie płynnym (skroplonym), do stanu gazowego. LNG (ang. liquefied natural gas) to skroplony gaz ziemny wysokometanowy zamieniony w postać płynną w celu ułatwienia transportu gazu do miejsc znajdujących się poza zasięgiem tradycyjnych sieci gazowych. Podczas skraplania gaz ziemny schładzany jest do temperatury około -162°C, w wyniku czego zmniejsza objętość ponad 600 razy. Najczęściej występujący w instalacji regazyfikacji LNG zbiornik na gaz LNG o pojemności 60 m3 pozwala na uzyskanie ok. 32 tys. m3 gazu wysokometanowego. Dodatkowo skroplony gaz jest oczyszczony z wilgoci, dwutlenku węgla, azotu i cięższych węglowodorów.

Mieszkańcy zostali poinformowani o kosztach przyłączenia instalacji gazowej do nieruchomości jak również przedstawiono koszt ogrzewania przykładowego domu jednorodzinnego ok. 150 m2 różnymi rodzajami paliw.

Aby gazyfikacja mogła zostać zrealizowana konieczne jest zainteresowanie mieszkańców i złożenie wniosków o określenie warunków przyłączenia do Polskiej Spółki Gazownictwa bezpośrednio bądź za pośrednictwem Urzędu Miasta i Gminy Koszyce. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Koszyce lub na stronie internetowej www.psgaz.pl

W załączeniu wniosek o określenie warunków przyłączenia oraz mapa z koncepcją gazyfikacji.

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS