BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2083
mod_vvisit_counterWczoraj3080
mod_vvisit_counterW tym tygodniu11206
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień22765
mod_vvisit_counterObecny miesiąc51149
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc90821
mod_vvisit_counterŁącznie7376608

Online (20 minut temu): 47
Twój IP: 3.239.4.127
,
Dzisiaj: Sie 17, 2022
Wernisaż wystawy w Muzeum PDF Drukuj Email
środa, 19 października 2011 13:58

16 października w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha odbył się wernisaż wystawy obrazów, krakowskiej malarki Pani Ewy Pańpuch.

Jest artystką – amatorką, wielką miłośniczkę Witowa. Jak sama mówi, jest to miłość z wyboru. Z Witowa pochodzi jej mąż. Malarstwem zajęła się przed kilkunastoma laty, gdy obowiązki domowe i zawodowe nie pochłaniały już tak wiele czasu i mogła rozwinąć swoją pasję i wrodzony talent. Maluje bardzo dużo i w różnych technikach. Miała kilkanaście wystaw, a obrazy jej – pełne żywiołowej energii i fascynacji otaczającym światem. Oczywiście jest na nich witowski kościół, ale główny temat to przyroda. Czerwone maki nad wiślaną skarpą, pole słoneczników; portret karego źrebaka, który biegnąc przez pola stanął jak wryty nad drogą wiodącą  lessowym wąwozem do Morska;  barwne bażanty na tle zimowego pejzażu witowskich pól i same te pola w wiosennej i letniej szacie. Wprowadzeniem do obejrzenia wystawy była krótka prezentacja multimedialna zdjęć Witowa i okolicy z podkładem muzycznym utworów Fryderyka Chopina.

Dziękując malarce, Wójt Gminy Koszyce – Stanisław Rybak podkreślił jak ważną rzeczą jest to, że przez swoje prace uświadamia ludziom jak piękna jest Ziemia Koszycka, sprawia , że coraz to nowi ludzie fascynują się jej pięknem i często po wielu latach powracają odnajdują tu swoje korzenie. Na pamiątkę spotkania wręczył artystce wydawnictwa promocyjne gminy Koszyce.

Wystawa obrazów nie była jedynym akcentem związanym z Witowem. Otóż Dyrektor Muzeum Stanisław Szymański dziękując na zakończenie wernisażu, zaprosił publiczność do obejrzenia nowego eksponatu o jaki wzbogaciło się Muzeum. Jest nim kieł (cios) mamuta znaleziony nad Wisłą w Witowie – Dalanowie przez mieszkańca Witowa Pan Marka Gałkę, który znalezisko postanowił przekazać koszyckiemu Muzeum. Kieł obejrzeli wcześniej pracownicy naukowi Polskiej Akademii Nauk w Krakowie oraz Wydziału Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jednoznacznie potwierdzili prawdziwość eksponatu, szacując jego wiek na ok. 30 do 40 tys. lat. Pobrane zostały próbki, które pozwolą precyzyjnie określić wiek.

Wernisaż uświetnił występ zespołu młodzieżowego z Opatowca pod kierownictwem Pana Wiesława Tomala.

Zdjęcia

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS