BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1366
mod_vvisit_counterWczoraj3255
mod_vvisit_counterW tym tygodniu17747
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień19922
mod_vvisit_counterObecny miesiąc34925
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc90821
mod_vvisit_counterŁącznie7360384

Online (20 minut temu): 36
Twój IP: 3.229.117.123
,
Dzisiaj: Sie 12, 2022
Spotkanie autorskie z Tamarą Kalinowską PDF Drukuj Email
wtorek, 15 stycznia 2013 08:32

13 stycznia w Muzeum Ziemi Koszyckiej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Tamarą Kalinowską, artystką krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”. Artystka wykonała recital złożony z własnych utworów, przerywany anegdotami związanymi z działalnością w Piwnicy Pod Baranami oraz jej założycielem Piotrem Skrzyneckim. Opowiadała też o swojej drodze do kariery, marzeniach, które się spełniły.

 

Pani Tamara Kalinowska mówi o sobie: „Od zawsze chyba marzyłam o Krakowie. Nie musiałam tego werbalizować, tak było oczywiste. Na Uniwersytet Jagielloński nie dostałam się za pierwszym razem. Ukończyłam więc Uniwersytet Ludowy w Wierzchosławicach koło Tarnowa, skąd wyniosłam uprawnienia do nauczania tańca towarzyskiego i ludowego.
Od tamtej pory nie tańczę... Do "Piwnicy Pod Baranami" zaproszono mnie, gdy byłam studentką pierwszego roku na wymarzonym UJ, jako laureatkę Festiwalu Studenckiej Piosenki. Przyjęto mnie od razu do zespołu stałego, żadnego terminowania.
Z perspektywy czasu podziwiam i doceniam wspaniałomyślność Piotra Skrzyneckiego. I Jego intuicję i zaufanie, kiedy przekonywał mnie, że kiedyś będę śpiewać naprawdę o tym, co czuję, że zaśpiewam "samą siebie". Tłumaczył, że aby śpiewać "siebie" muszę wpierw siebie "odszukać". Przekonał mnie, że potrzebny jest mi czas, że warto czekać. Przerażona wszystkimi i wszystkim - nie rozumiałam. Nie wiedziałam, ale czułam - bo taka jest , a raczej była u mnie kolejność - przeczuwałam, że ma rację.

Do Piwnicy przyniosłam dwie piosenki: "Wariatkę" i "Walc" i prawdopodobnie traktowałam je jako swoistą wizytówkę, która zasugeruje kompozytorom co należy dla mnie pisać. Nie wiedziałam, że jestem w miejscu ambitnych samouków, zapewniających sobie repertuar samodzielnie!”

Spotkanie z Panią Tamarą Kalinowską było kolejnym z cyklu „Nie bójmy się marzeń – Koszyckie Spotkania z Wybitnymi Ludźmi”. Cykl realizowany jest w zakresie Małych Projektów - Oś 4 Leader w ramach PROW 2007 – 2013, Działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

Zdjęcia

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS