BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1507
mod_vvisit_counterWczoraj2149
mod_vvisit_counterW tym tygodniu7328
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień14331
mod_vvisit_counterObecny miesiąc38200
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc63059
mod_vvisit_counterŁącznie6880133

Online (20 minut temu): 30
Twój IP: 54.224.117.125
,
Dzisiaj: Sty 19, 2022
Spotkanie autorskie z Tamarą Kalinowską PDF Drukuj Email
wtorek, 15 stycznia 2013 08:32

13 stycznia w Muzeum Ziemi Koszyckiej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Tamarą Kalinowską, artystką krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”. Artystka wykonała recital złożony z własnych utworów, przerywany anegdotami związanymi z działalnością w Piwnicy Pod Baranami oraz jej założycielem Piotrem Skrzyneckim. Opowiadała też o swojej drodze do kariery, marzeniach, które się spełniły.

 

Pani Tamara Kalinowska mówi o sobie: „Od zawsze chyba marzyłam o Krakowie. Nie musiałam tego werbalizować, tak było oczywiste. Na Uniwersytet Jagielloński nie dostałam się za pierwszym razem. Ukończyłam więc Uniwersytet Ludowy w Wierzchosławicach koło Tarnowa, skąd wyniosłam uprawnienia do nauczania tańca towarzyskiego i ludowego.
Od tamtej pory nie tańczę... Do "Piwnicy Pod Baranami" zaproszono mnie, gdy byłam studentką pierwszego roku na wymarzonym UJ, jako laureatkę Festiwalu Studenckiej Piosenki. Przyjęto mnie od razu do zespołu stałego, żadnego terminowania.
Z perspektywy czasu podziwiam i doceniam wspaniałomyślność Piotra Skrzyneckiego. I Jego intuicję i zaufanie, kiedy przekonywał mnie, że kiedyś będę śpiewać naprawdę o tym, co czuję, że zaśpiewam "samą siebie". Tłumaczył, że aby śpiewać "siebie" muszę wpierw siebie "odszukać". Przekonał mnie, że potrzebny jest mi czas, że warto czekać. Przerażona wszystkimi i wszystkim - nie rozumiałam. Nie wiedziałam, ale czułam - bo taka jest , a raczej była u mnie kolejność - przeczuwałam, że ma rację.

Do Piwnicy przyniosłam dwie piosenki: "Wariatkę" i "Walc" i prawdopodobnie traktowałam je jako swoistą wizytówkę, która zasugeruje kompozytorom co należy dla mnie pisać. Nie wiedziałam, że jestem w miejscu ambitnych samouków, zapewniających sobie repertuar samodzielnie!”

Spotkanie z Panią Tamarą Kalinowską było kolejnym z cyklu „Nie bójmy się marzeń – Koszyckie Spotkania z Wybitnymi Ludźmi”. Cykl realizowany jest w zakresie Małych Projektów - Oś 4 Leader w ramach PROW 2007 – 2013, Działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

Zdjęcia