BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1470
mod_vvisit_counterWczoraj3255
mod_vvisit_counterW tym tygodniu17851
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień19922
mod_vvisit_counterObecny miesiąc35029
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc90821
mod_vvisit_counterŁącznie7360488

Online (20 minut temu): 39
Twój IP: 3.229.117.123
,
Dzisiaj: Sie 12, 2022
Kulinarne spotkanie z Dariuszem Gnatowskim PDF Drukuj Email
wtorek, 22 października 2013 13:42

W niedzielę 20 października w Muzeum Ziemi Koszyckiej odbyło się spotkanie kulinarne z popularnym aktorem teatralnym, filmowym i kabaretowym,  wielbicielem i znawca dawnych potraw i smaków  - Dariuszem Gnatowskim.

 

Pan Dariusz gotując opowiadał o swoich fascynacjach kulinarnych kuchnią śródziemnomorską oraz naszą polską, wywodzącą się z bogatej tradycji kuchni staropolskiej. Opowiadał o pochodzeniu niektórych warzyw, owoców, o ich walorach smakowych oraz zdrowotnych. Co rusz wtrącał cytaty z literatury polskiej sławiącej naszą kuchnię. Przeczytał fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza opisujący ucztę oraz grzybobranie, wtrącił kilka wersów z  „Zemsty” Aleksandra Hrabiego Fredry. Pokaz kulinarny oparty był o dary jesieni, produkty występujące na naszym terenie. Pierwszym daniem jakie przyrządził wspólnie z towarzyszącym mu kucharzem była wyśmienita zupa dyniowa, kolejnym makaron z polędwiczkami oraz grzybami, na deser zaserwował gruszki duszone w cukrze, polane palącą się „śliwowicą łącką”. Wszystkimi potrawami częstował uczestników spotkania. Wiele mówił też o swojej pracy aktorskiej, przedstawieniach teatralnych w których występuje. Nawiązał także do spektaklu  „Andropauza 2” w którym występuje, a który dwa dni wcześniej oglądała grupa nauczycieli z Koszyc. Na koniec zaprosił koszycką publiczność do odwiedzania krakowskich teatrów, a szczególnie Teatru Stu, w którym najczęściej występuje.

Spotkanie z Dariuszem Gnatowskim było kolejnym z cyklu spotkań realizowanych przez Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach w ramach projektu „Wzrost aktywności i integracji mieszkańców poprzez udział w spotkaniach z wybitnymi ludźmi życia społecznego i artystycznego”. Oś 4 Leader w ramach PROW 2007 – 2013 Działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej Osi.

Zdjęcia

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS