BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1440
mod_vvisit_counterWczoraj3255
mod_vvisit_counterW tym tygodniu17821
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień19922
mod_vvisit_counterObecny miesiąc34999
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc90821
mod_vvisit_counterŁącznie7360458

Online (20 minut temu): 55
Twój IP: 3.229.117.123
,
Dzisiaj: Sie 12, 2022
Piknik obywatelski PDF Drukuj Email
niedziela, 26 października 2014 17:52

26 września odbył się piknik obywatelski, jako jedno z działań gminy Koszyce mające na celu integrację społeczeństwa, aktywizowanie mieszkańców i budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Na zaproszenie Wójta Gminy Stanisława Rybaka do Muzeum Ziemi Koszyckiej, które było miejscem imprezy przybyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, radni, sołtysi, przedstawiciele oświaty w sumie ok. 100 osób. Spotkanie otworzył Stanisław Rybak Wójt Gminy, powitał zebranych a następnie mówił o znaczeniu organizacji pozarządowych działających na terenie gminy. Podawał konkretne przykłady działalności stowarzyszeń na rzecz mieszkańców, podkreślił ogromną potrzebę ich dalszego rozwoju oraz znaczenie w  budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i współdecydowaniu o przyszłości gminy. W swojej wypowiedzi odnosił się też do zapisów dotyczących organizacji pozarządowych w strategii rozwoju gminy na lata 2012 – 2020. Kolejny wykład na temat działalności organizacji pozarządowych na terenie gminy Koszyce wygłosiła Sekretarz Gminy Koszyce Jolanta Chłopek. Mówiła o konkretnych zadaniach zleconych przez gminę jakie w ramach konkursów wykonywały poszczególne stowarzyszenia i organizacje. Szczegółowo mówiła o wydatkowanych na ten cel środkach, propozycjach na następny rok. Dla zobrazowania działalności organizacji, stowarzyszeń pokazana została przygotowana przez Ryszarda Stojka – Insp. ds. kultury i promocji gminy -  prezentacja multimedialna składająca się z ok. 200 fotografii pokazujących organizacje pozarządowe w działaniu.

 

Bardzo ważnym punktem spotkania z organizacjami był wykład Mirosława Legutko, wybitnego znawcy finansów publicznych, autora wielu opracowań, członka kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, który w bardzo ciekawy i żywy sposób mówił o zasadach finansowania działalności organizacji pozarządowych, zasadach przyznawania dotacji i ich rozliczania.

Aby  uatrakcyjnić spotkanie organizatorzy zadbali o oprawę artystyczną i kulinarną pikniku. Wystąpił 4 osobowy zespół artystów z Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Artyści w trzech odsłonach zaprezentowali różne gatunku muzyki. W pierwszej ubrani w stroje wieczorowe wykonali znane standardy musicalowe. W drugiej odsłonie już w innych kreacjach piosenki rozrywkowe, przeboje filmowe. Trzecia odsłona to piosenki zespołu Śląsk znane i lubiane utwory ludowe i biesiadne. Tym razem artyści wystąpili w strojach ludowych.

Stroną kulinarną pikniku zajęły się panie ze Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych Gminy Koszyce z Książnic Wielkich. W specjalnie ustawionych namiotach serwowały wspaniały bigos, gołąbki oraz ciasta. Natomiast myśliwi z koła Lis serowali pieczonego dzika oraz pasztet z sarny. Oni też zorganizowali wystawę trofeów myśliwskich. Oprócz wystawy łowieckiej była także wystawa gołębi pocztowych oraz trofeów zdobytych w konkurencji lotowej. Koszycka sekcja Związku Hodowców Gołębi Pocztowych należy do przodujących w kraju. Jej członkowie a w szczególności Jerzy Kubik posiadają wiele tytułów mistrza Polski. Swoją wystawę rękodzieła artystycznego zaprezentowały też Panie z sekcji Babskie Fajfy, których przedmioty, ozdoby, biżuteria to małe dzieła sztuki. Imprezie towarzyszyła plenerowa wystawa fotograficzna pt. "Wisła w Małopolsce".

Zdjęcia

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS